Култура

Салата со макарони

  • 500 грама макарони
  • 4 чаши кисела павлака
  • 200 грама мајонез
  • 200 грама пилешка шунка (или стек)
  • 200 грама шампињони
  • сол (по желба)
  • бибер (по желба)

Макароните треба да бидат сварени и пилешките гради, ако ја одберете оваа варијанта наместо пилепка шунка. Пилешката шунка или стекот се сечка на ситни парчиња и сите состојки се мешаат. Се става сол и бибер.

Автор:

Слични статии